Morgan_Wallen

Get Out! January 21 – January 27

Monday, January 21st

THE EARL: U.S. Bombs; Total Chaos
EDDIE’S ATTIC: Open Mic
MASQUERADE: Coalition DJs (Hell); Polyenso; Sea Cycles; Millennium Youth; Fr33dback (Purgatory)
NORTHSIDE TAVERN: Lola’s Jam
STAR BAR: Rotknee’s Monday Night Comedy

Tuesday, January 22nd

COBB ENERGY CENTRE: Scott Bradlee’s Postmodern Jukebox
THE EARL: Laura Gibson; Takenobu
EDDIE’S ATTIC: Sarah Potenza
GEORGIA THEATRE (Athens): Karl Denson’s Tiny Universe; Southern Avenue
HUMMINGBIRD STAGE & TAPROOM (Macon): Ukulele Russ & His One Man Frontier Band
NORTHSIDE TAVERN: Swami
SMITH’S OLDE BAR: Marbin (downstairs)
STAR BAR: DJ MP3PO; DJ Quasi Mandisco

Wednesday, January 23rd

AISLE 5: Drama
BUCKHEAD THEATRE: 12th Planet
CITY WINERY: Jane Monheit
EDDIE’S ATTIC: Stout
THE FOUNDRY (Athens): Marbin
MASQUERADE: Lullwater; Rendered Heartless; The Twotakes; Stone Monkee (Hell); Lincoln Durham; Ghost Moths (Purgatory)
NORTHSIDE TAVERN: Tyler Neal
RED LIGHT CAFÉ: Gordon Vernick Quartet
STAR BAR: Honky-Tonk Karaoke w/ Andrea & Mud
TERMINAL WEST: Amen Dunes
TIN ROOF CANTINA: Mike Veal Band

Thursday, January 24th

CITY WINERY: Shawn Colvin
CLERMONT LOUNGE: Rod Hamdallah; The Tenders; Black Cat Rising
COBB ENERGY CENTRE: Chinese Acrobats of Hebei
CRIMSON MOON CAFÉ (Dahlonega): Open Mic
EDDIE’S ATTIC: Pat Reedy; Andrea & Mud; Pat Byrne
THE FOUNDRY (Athens): Georgia Jazz Educators Jam
GEORGIA THEATRE (Athens): Zoso; Gimme Hendrix
HUMMINGBIRD STAGE & TAPROOM (Macon): Marbin
NORTHSIDE TAVERN: The Breeze Kings
SMITH’S OLDE BAR: Jake La Botz (downstairs)
STAR BAR: The Warsaw Clinic; Wet Jeans; Post Hunk; Fine Lines
TERMINAL WEST: Ripe; The Brook & the Bluff
VARIETY PLAYHOUSE: Crash Test Dummies
VINYL: Magic Beans; Kitchen Dwellers

Friday, January 25th

BILLY’S CLUBHOUSE (Macon): Garret Collins Project
CITY WINERY: Jeff Bradshaw & Friends; Glenn Lewis; N’DAMBI
DRUNKEN UNICORN: Camp Howard; Dinner Time; World Map
THE EARL: Liz Cooper & the Stampede
EDDIE’S ATTIC: Caroline Herring
GEORGIA THEATRE (Athens): Morgan Wallen
THE HIGHLANDER: Deathcrown; Rigorism; Murder Van
HUMMINGBIRD STAGE & TAPROOM (Macon): DT3
INFINITE ENERGY ARENA (Duluth): Cher
THE LOFT: Pop Evil; Don Jamieson; Savage After Midnight
MASQUERADE: That 1 Guy (Purgatory)
NORTHSIDE TAVERN: The Rib Shack Lady w/ the Atlanta Horns
RED CLAY MUSIC FOUNDRY (Duluth): Beth Wood; Sarah Siskind
RED LIGHT CAFÉ: Emrah Kotan
SMITH’S OLDE BAR: Blank 281; Suker Punch; Flannel Nation (upstairs); Jimmy Gnecco; LEEDS; Hannah Gernand (downstairs)
STAR BAR: Wash; Paralyzer; Kongokai; Femur; Death Domain
SYMPHONY HALL: Jim Brickman; ASO
TABERNACLE: Young Dolph
TERMINAL WEST: Karl Denson’s Tiny Universe
TIN ROOF CANTINA: Bird City Revolutionaries
VARIETY PLAYHOUSE: Zoso
VENKMAN’S: Shooter Jennings

Saturday, January 26th

529: Clashnista; Straw Polly
AISLE 5: El Ten Eleven
BILLY’S CLUBHOUSE (Macon): Kool Change
CENTER STAGE THEATER: Lettuce
CITY WINERY: Peabo Bryson
CRIMSON MOON CAFÉ (Dahlonega): Monroe Crossing
DRUNKEN UNICORN: Grails; Helen Money; Day Old Man; Deth Plain
THE EARL: Still Woozy; Dreamer Boy
EDDIE’S ATTIC: Matt Mayes
GEORGIA THEATRE (Athens): AFTM
HUMMINGBIRD STAGE & TAPROOM (Macon): Little Bird
JEKYLL BREWING (Alpharetta): Hair of the Dog
THE LOFT: Light Skin Keisha; Justina Valentine
MILL TOWN MUSIC HALL (Bremen): Terri Clark; Benton Blount
NORTHSIDE TAVERN: The Rib Shack Lady w/ the Atlanta Horns; Bill Sheffield
NOWHERE BAR (Athens): Liz Cooper & the Stampede; New Madrid
RED CLAY MUSIC FOUNDRY (Duluth): Randall Bramblett Band
RED LIGHT CAFÉ: The Moonlighters Jazz Band
ROXY: Bring Me the Horizon; Thrice; Fever 333
SMITH’S OLDE BAR: Goat Rodeo (upstairs); The Head; Chloe Kay; The Sunsets (downstairs)
STAR BAR: Sniper 66; DDC; The Hanging Judge; The Rotten Stitches; The Breaks; Random Conflict
TERMINAL WEST: Koe Wetzel
TIN ROOF CANTINA: Strange Truth
VARIETY PLAYHOUSE: Zoso
VENKMAN’S: The REMakes; Time Warp Orchestra

Sunday, January 27th

CRIMSON MOON CAFÉ (Dahlonega): MELODIME
THE EARL: Tag Team Goes to Hawaii; W8ing4UFOs (2pm)
EDDIE’S ATTIC: Scott Mulvahill; Heath Sander; Zane Williams
JOHN HUNT AUDITORIUM (Tifton): The Beach Boys
MASQUERADE: Joyce Manor; Jeff Rosenstock; Remember Sports (Heaven)
NORTHSIDE TAVERN: Uncle Sugar
SMITH’S OLDE BAR: Cardiac Half; Ryan Tharp; LurkLuciano (downstairs)
SYMPHONY HALL: MattyB; The Haschak Sisters
TERMINAL WEST: Alex Cameron & Roy Molloy
TIN ROOF CANTINA: Risky Biscuit