Spiritualized

Get Out! March 18 – March 24

Monday, March 18th

AISLE 5: Mansionair
THE EARL: Tokyo Police Club; Dizzy
EDDIE’S ATTIC: Songwriters’ Open Mic
FAT MATT’S: Pork Bellys
NORTHSIDE TAVERN: Lola’s Jam
SMITH’S OLDE BAR: Best to Burn; The Graduates; Octave; Southern Tonic (upstairs); Rickolus; Soul Serenade; Abby Gleaton (downstairs)
STAR BAR: Rotknee’s Monday Night Comedy
TABERNACLE: Ella Mai
TIN ROOF CANTINA: Acoustic Showdown

Tuesday, March 19th

AISLE 5: Yoke Lore
CITY WINERY: Cosmic Charlie
DRUNKEN UNICORN: Camp Howard; Dimestore; Hot Showers; Parth
THE EARL: The Barreracudas; Tuk Smith
EDDIE’S ATTIC: Clark Beckham; Carlos Rising
ELLIOTT STREET DELI & PUB: Rasheeda Ali’s Musicians Jam Session
FAT MATT’S: Johnny Cash Now
GEORGIA THEATRE (Athens): Andrea Gibson; Ashlee Haze (theater)
MASQUERADE: Lil Tracy (Hell); Weakened Friends; Coping Skills; Clavicle; Eddie Rascal; Hit Like a Girl (Purgatory)
NORTHSIDE TAVERN: Swami
RED LIGHT CAFÉ: Catherine Britt; The Would Be Thieves; Katrina Burgyne
SMITH’S OLDE BAR: Muddy Ruckus; Alex Culbreth (upstairs); Jacob Davis Martin; Me Me Me; Clint Roberts (downstairs)
STAR BAR: DJ MP3PO; DJ Quasi Mandisco
TABERNACLE: Ella Mai

Wednesday, March 20th

EDDIE’S ATTIC: Amelia; John Patrick
ELLIOTT STREET DELI & PUB: Violet Vonder Haar
FAT MATT’S: The Wild Hares
FLICKER (Athens): Hot Fudge
THE FOUNDRY (Athens): Coco Montoya; Tinsley Ellis
MASQUERADE: Failure; Swervedriver (Heaven); Tender; LANNDS (Hell)
NORTHSIDE TAVERN: Tyler Neal
RED LIGHT CAFÉ: Gordon Vernick Quartet
SMITH’S OLDE BAR: Neaptide; 415; Earth Slides (upstairs)
STAR BAR: Harlequins; Butthole; Dead Neighbors
TERMINAL WEST: Cody Dickinson & Friends
TIN ROOF CANTINA: Mike Veal Band
VINYL: Elujay; Flwr Child

Thursday, March 21st

BUCKHEAD THEATRE: Lucinda Williams
CITY WINERY: Idan Raichel
THE EARL: R.A.H.; PBR Trio; Zach Cambria
FAT MATT’S: Chickenshack
GEORGIA THEATRE (Athens): Yacht Rock Revue (theater); Saw Black (rooftop)
HENDERSHOTS (Athens): Tyler Ramsey
MASQUERADE: The Holdup; Dylan Reese; Sound Culture (Hell); EHIOROBO (Purgatory)
NORTHSIDE TAVERN: The Breeze Kings
SMITH’S OLDE BAR: Spencer Crandall; Caryn Lee Carter; Sam Carter (upstairs); Foster; Kelly Hoppenjans; Clayton West; Caleb Brown (downstairs)
STAR BAR: Wonky Tonk; Nikki & the Phantom Callers; Caroline & the Ramblers
TERMINAL WEST: Yaeji
VARIETY PLAYHOUSE: Cody Johnson
VENKMAN’S: Kate Coleman + Highbeams; Sweet Sweet
VINYL: Juice; OBB; Dylan Dunlap

Friday, March 22nd

40 WATT CLUB (Athens): Jobe Fortner; Drew Parker; Jordan Rowe
AISLE 5: Serpentwithfeet
BUCKHEAD THEATRE: Tritonal
CENTER STAGE THEATER: Ateez
CITY WINERY: James Patrick Regan (patio); Natural Wonder
CRIMSON MOON CAFÉ (Dahlonega): Kevn Kinney
THE EARL: Sash the Bash; MammaBear; Alchemy
EDDIE’S ATTIC: Eliot Bronson; Tony Lucca
FAT MATT’S: Funky Bluester
GEORGIA THEATRE (Athens): Ben Rector; Josie Dunne (theater); Gustaf; Pecas (rooftop)
THE HIGHLANDER: The Horribles; Rotten Stitches; Eliminate Earth; HandiCapitalists
MADLIFE STAGE & STUDIOS (Woodstock): No Quarter
MASQUERADE: Against the Current; Chapel; Armors (Hell); Slaughter Beach; Dog; The Sidekicks; Tyler Sidney (Purgatory)
NORTHSIDE TAVERN: The Rainmen
RED CLAY MUSIC FOUNDRY (Duluth): Steve Dorff; Bobby Tomberlin
RED LIGHT CAFÉ: Sander Pinheiro
SMITH’S OLDE BAR: Disco Tendencies; Maradeen; Noonday Dons (upstairs); Darling Machine; Space Giants (downstairs)
STAR BAR: The Woggles; Bad Spell; Rodeo Twister
STATE FARM ARENA: Travis Scott
SWEETWATER BAR & GRILL (Duluth): Midnight Voltage; Get Those Nerds; Rosa Asphyxia; Sixteen Bullets; Dead N Alley
TABERNACLE: Kacey Musgraves
TERMINAL WEST: Mountain Man
TIN ROOF CANTINA: The Light Sequence; Onamazu Waves
VARIETY PLAYHOUSE: Tinsley Ellis; Coco Montoya
VENKMAN’S: Flannel Nation; The Colour and the Shape; KT and the MG’s
VINYL: Ceramic Animal; Spendtime Palace

Saturday, March 23rd

40 WATT CLUB (Athens): Shallou; Slow Magic; Yoste
CALEDONIA LOUNGE (Athens): Thayer Sarrano
CITY WINERY: James Patrick Regan (patio); Aaron Neville
CRIMSON MOON CAFÉ (Dahlonega): Rebel Union
THE EARL: The Movielife; Travis Shettel
EDDIE’S ATTIC: Eliot Bronson; Tony Lucca; Fatai; Anna Pancaldi
ELLIOTT STREET DELI & PUB: Georgia Soul Council
FAT MATT’S: Sweet ‘n’ Salty
GEORGIA THEATRE (Athens): Ben Rector; Josie Dunn (theater); Mmhmm (rooftop)
KAVARNA: The Soogs; The Good Graces; Sun Studies; Joshua Carpenter
MADLIFE STAGE & STUDIOS (Woodstock): No Quarter
MASQUERADE: James Supercave (Purgatory)
NORTHSIDE TAVERN: Wasted Potential Brass Band
RED CLAY MUSIC FOUNDRY (Duluth): Banks and Shane
RED LIGHT CAFÉ: Dwan Bosman; Morgan Bosman
ROXY: Hozier; Jade Bird
SMITH’S OLDE BAR: All the Locals; David Cone; Michael Shane (upstairs); Denell Porche & the Brethen (downstairs)
SWEETWATER BAR & GRILL (Duluth): Lost on Peachtree; JJ Easy
TERMINAL WEST: Spiritualized
TIN ROOF CANTINA: Blair Crimmins & the Hookers; Disorder in the Court; These Crowded Streets
VARIETY PLAYHOUSE: Yacht Rock Revue
VENKMAN’S: Phillipia Williams & Friends; Lightnin’ Ray

Sunday, March 24th

BUCKHEAD THEATRE: Moneybagg Yo
CITY WINERY: Aaron Neville
CRIMSON MOON CAFÉ (Dahlonega): Maybe April
DRUNKEN UNICORN: Mom Jeans; Mover Shaker; Pool Kids; World’s Greatest Dad
THE EARL: Scott H. Biram; The Goddamn Gallows; Urban Pioneers
EDDIE’S ATTIC: David Wilcox; Bobby Long
FAT MATT’S: 10,000 Pontiacs
THE LOFT: Social Club Misfits
MASQUERADE: Gogol Bordello; Nu Folk Rebel Alliance (Heaven); Sick of it All; Iron Reagan; DDC (Hell); Cherry Pools; Tillie (Purgatory)
NORTHSIDE TAVERN: Uncle Sugar
RED LIGHT CAFÉ: Few Miles South; Russ Still & the Moonshiners; mmhmm
ROXY: Meek Mill
SMITH’S OLDE BAR: Table for Two; JJ Dae; Ian Calk (downstairs)
TERMINAL WEST: Conan Gray
TIN ROOF CANTINA: Risky Biscuit
VARIETY PLAYHOUSE: Buckethead
THE WORLD FAMOUS (Athens): Lydia Brambila; Sun Studies; Joshua Carpenter; Doom Ribbons